Kubki reklamowe – jak powstają?

Kubki reklamowe
Kubki reklamowe

Kubek to gadżet reklamowy, który od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Pić z niego można zarówno kawę czy herbatę, jak i wodę lub sok. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby przyrządzić w nim swoje ulubione danie instant. Kubki doskonale sprawdzą się w roli prezentu dla klienta, bez względu na wielkość firmy i branżę, w której działa. To produkt uniwersalny, który nigdy nie wychodzi z mody. Dostępny jest on w wielu różnych kształtach oraz pojemnościach. Jak powstaje taki gadżet? O czym należy pamiętać podczas przygotowywania projektu nadruku? Odpowiadamy!Kubki reklamowe najczęściej tworzone są z zastosowaniem metody sublimacyjnej. Aby wykonać taki produkt, niezbędne będzie naczynie z powłoką polimerową, specjalna prasa do wygrzewania kubków oraz uprzednio przygotowany na papierze sublimacyjnym nadruk. Uwzględniać może on zarówno logo marki, jak i jej hasło reklamowe czy dane teleadresowe. Warto, aby taki kubek był utrzymany w kolorach charakterystycznych dla danej firmy, co przyczyni się do zwiększenia jej rozpoznawalności.

Jak krok po kroku powstają takie kubki reklamowe? Pierwszy etap to przygotowanie projektu, który musi mieć stosowne rozmiary oraz rozdzielczość tak, aby dokładnie mieścił się na kubku, a po wygrzaniu był wystarczająco nasycony i ostry. Gdy projekt jest już gotowy, drukuje się go na specjalnej drukarce sublimacyjnej z uprzednio załadowanym papierem sublimacyjnym. Upewnić należy się również, że projekt został odwrócony w sposób lustrzany – w przeciwnym wypadku znajdująca się na naczyniu treść będzie nieczytelna.

Kolejny etap tworzenia produktu, jakim są Kubki reklamowe to rozcięcie poszczególnych elementów i naklejenie ich na powierzchnie przygotowanych uprzednio kubków. Papier powinien tutaj ściśle przylegać do powierzchni naczynia – jedynie wówczas prezentować będzie się on w pełni efektownie. Gdy prasa jest już nagrzana, należy ostrożnie włożyć kubek do komory grzewczej i zacisnąć klamrę. Polimerowa powierzchnia kubka zacznie wówczas przyjmować tusz z papieru na zasadzie sublimacji.